Popis systému Urolastic

Urolastic - popis zdravotnického prostředku

Urolastic je minimálně invazivní injekční periuretrální implantát určený k léčbě stresové inkontinence (SUI). Urolastic je patentovaná dvousložková LSR elastomerová kompozice, která se snadno aplikuje pomocí injekce a po smísení ve statickém směšovači polymerizuje v místě aplikace do uniformního elastomeru a tím vytváří stabilní implantát. 

 

Přípravek si zachovává flexibilitu a během injekční aplikace se přizpůsobí prostředí. Tím se snižuje možnost migrace.

Urolastic není biologicky odbouratelný ani vstřebatelný  a je výborně tolerovaný, což umožňuje dlouhodobý a stabilní účinek. Protože je přípravek zřetelně viditelný na ultrazvuku, umožňuje tak jednoduché kontrolní vyšetření nebo cílené odstranění v případě potřeby.

HYACYST

What is it? 

HYACYST

How it works?

HYACYST

How can it help me?

Following informations are available only in CZECH LANGUAGE. If you want more informations in ENGLISH, please click HERE!

 

Účinnou látkou HYACYSTu je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je jednou ze základních a přirozených součástí ochranné vrstvy výstelky močového traktu (urotelu) tvořené glykosaminoglykany. Tato ochranná vrstva chrání tkáně před drážděním složkami moči. Poškození této ochranné vrstvy bylo popsáno jako jedna z možných příčin bolestivých stavů provázejících výše uvedená  onemocnění. HYACYST napomáhá obnově funkce ochranné vrstvy urotelu a přispívá k úlevě od bolesti a snižuje frekvenci nucení na močení.

Více informací na www.hyacyst.cz.

ONEMOCNĚNÍ

Chronická pánevní bolest je definována jako necyklická bolest, která trvá déle než šest měsíců, je lokalizovaná do pánve či přední stěny břišní do výšky pupku, a je natolik závažná, že způsobuje pacientce funkční poruchu a vyžaduje lékařskou péči.

Původ chronické pánevní bolesti je dosud jen velmi málo objasněn. Přestože ve většině případů není jasná příčina, existuje několik onemocnění, které se na chronické pánevní bolesti podílejí, jako například endometrióza, syndrom dráždivého tračníku nebo intersticiální cystitida.

Vzhledem k různorodosti příčin chronické pánevní bolesti lze jen velmi obtížně zjistit její výskyt v populaci. Ve Velké Británii udává chronickou pánevní bolest okolo 3,8 % žen, což je v této zemi číslo podobné výskytu migrény, astmatu a bolestí zad. Ve studii provedené ve Spojených státech amerických uvedlo 15 % žen, že chronická pánevní bolest byla příčinou jejich horšího finančního ohodnocení a 45 % uvádělo sníženou pracovní produktivitu. Výskyt chronické pánevní bolesti v České republice lze stanovit jen obtížně, nicméně diagnóza chronické pánevní bolesti se uvádí přibližně v 17 % jako indikace laparoskopického výkonu.

Intersticiální cystitida

Intersticiální cystitida (IC) je chronické, nebakteriální zánětlivé onemocnění stěny močového měchýře, které je provázeno velmi bolestivými a nepříjemnými příznaky. Připomíná bakteriální zánět močového měchýře, antibiotika však nemají žádný efekt. Charakteristickými příznaky jsou: bolest, nutkavé a časté močení. Bolest bývá v oblasti podbřišku, malé pánve, někdy vyzařuje do křížové oblasti, do pochvy, třísel, do stehen (u mužů též do penisu, varlat, skrota). Nucení na močení je prakticky trvalé. Převážně se jedná o onemocnění postihující ženy (v 90 %). Asi 10 % nemocných jsou muži. IC se řadí do skupiny nazývané Syndrom bolestivého měchýře. Mezi známé příčiny tohoto syndromu patří poradiační cystitida (tj. zánět močového měchýře po ozáření), specifická cystitida (zánět močového měchýře související s tuberkulózou, syfilis či chlamydiovou infekcí), cystitida po aplikaci léku proti rakovině cyklofosfamidu a jiné. 

Vzhledem k množství faktorů podílejících se na vzniku IC a množství jejích příznaků je léčba vždy individuální a vyžaduje multidisciplinární přístup. Součástí jsou jak režimová opatření, tak také medikamentózní léčba (například pomocí léků snižujících bolest a citlivost) a dále rovněž léčba pomocí zdravotnických prostředků. 

Akutní nebo chronická bakteriální cystitida

Akutní bakteriální cystitida je obecně známá pod názvem „zánět močového měchýře nebo „zánět močových cest". Jedná se o velmi časté onemocnění u žen středního nebo vyššího věku, které se může vracet v chronické podobě v pravidelných nebo nepravidelných intervalech. 


U mužů může být bakteriální cystitida vyvolána mimo jiné chronickými bakteriálními záněty prostaty. Kromě toho může způsobit zvýšenou náchylnost k zánětům močových cest i používání katetru.

Symptomy a příčiny

Příčinou bakteriální cystitidy je bakteriální zánět. Přitom mohou být přítomny některé nebo všechny tyto symptomy:

  • krev v moči

  • pálení při močení

  • horečka

  • časté močení nebo únik moči (inkontinence)

  • bolesti v podbřišku nebo v kříži

  • kalná, pronikavě páchnoucí moč


Ke vzniku bakteriální cystitidy může přispět množství faktorů, jako například diabetes, nemoci snižující imunitu, používání diafragmy, potravinová alergie, těhotenství nebo stres.

Akutní zánět močového měchýře může při nedostatečné léčbě snadno přejít v chronický stav a vyústit až v onemocnění ledvin. Ve velmi vzácných případech může neléčený zánět močových cest způsobit i životu nebezpečnou otravu krve a moči.

 
logo_AS - průhledné pozadí.png
LÉČBA

Vzhledem k tomu, že se jedná o onemocnění, u kterého není zřejmá vyvolávající příčina, je intersticiální cystitida obtížně léčitelná. Léčba pacientů je zaměřena na ovlivnění a potlačení obtěžujících symptomů s cílem, aby se nemoc stala snesitelnou a co nejméně omezující. Součástí léčebného postupu by měla být úprava jídelníčku. Dále se využívá fyzioterapie, masáž svalů pánevního dna, elektrostimulace, medikamentózní léčba zaměřená na potlačení nepříjemných vjemů a bolestí souvisejících s močovým měchýřem.

Další možností je lokální léčba pomocí výplachů močového měchýře speciálními roztoky, které působí protizánětlivě, snižují vnímání bolestivých symptomů a četnost svalových kontrakcí měchýře. 

Novou nadějnou možností je lokální léčba pomocí výplachů kyselinou hyaluronovou, která regeneruje ochrannou glykosaminoglykanovou vrstvu urotelu (výstelky močového měchýře). Na tomto mechanismu účinku je založen přípravek HYACYST.
 

bladder_before HYACIST.jpg
bladder_after.jpg
 
 
POPIS ZDRAVOTNICKÉHO PROSTŘEDKU HYACYST

Účinnou látkou HYACYSTu je kyselina hyaluronová. Kyselina hyaluronová je jednou ze základních a přirozených součástí ochranné vrstvy výstelky močového traktu (urotelu) tvořené glykosaminoglykany. Tato ochranná vrstva chrání tkáně před drážděním složkami moči. Poškození této ochranné vrstvy bylo popsáno jako jedna z možných příčin bolestivých stavů provázejících výše uvedená  onemocnění. Aplikace kyseliny hyaluronové – HYACYSTu - napomáhá obnově funkce ochranné vrstvy urotelu. Vzhledem k tomu, že poškození ochranné vrstvy bývá různě rozsáhlé, je výhodné používat vyšší dávku pro adekvátní obnovu ochranné funkce, regulaci propustnosti stěny močového měchýře, zamezení šíření zánětlivé reakce a podpoře hojení rány. Aplikace HYACYSTu přispívá k úlevě od bolesti a snižuje frekvenci nucení na močení. 

HYACYST se používá při uroteliálních změnách v močovodu, močovém měchýři 
a v močové trubici při symptomatické léčbě cystitidy způsobené ozařováním, 
při rekurentní bakteriální cystitidě a jiných chronických pánevních bolestech jako součást komplexního přístupu.

Aplikace přípravku HYACYST se provádí formou proplachu močového měchýře 
a dolních močových cest přípravkem HYACYST pomocí katetru. Po aplikaci je přípravek 
HYACYST ponechán pro optimální účinnost v močovém měchýři po dobu 30 – 40 min a následně se vypustí. Pro dosažení očekávaného efektu se doporučuje provádět léčbu jednou týdně po dobu čtyř týdnů. Poté by se měl přípravek HYACYST používat jednou za měsíc jako udržovací terapie až do vymizení příznaků. Délka a pravidelnost léčby je důležitá – vzhledem k onemocnění se účinky mohou dostavit až po opakované aplikaci a při předčasném přerušení může dojít k návratu obtíží.

HYACYST je pacienty dobře tolerován. Při léčbě může docházet zcela ojediněle k lokálnímu podráždění, které je způsobeno spíše léčebnou procedurou než přípravkem samotným.

HYACYST existuje v síle 120mg hayluronátu sodného/50ml. v předplněné injekční stříkačce. 

Zdravotnický prostředek HYACYST je notifikován v EU a nese CE označení, které dokládá, že splňuje požadavky dané evropskou legislativou.

Společnost: *

Jméno a příjmení: *

Email: *

Telefon: *

Dodací adresa: *

Počet kusů: *

Zpráva:

Výborně! Zpráva byla přijata.

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ
DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Hyacyst - leták pro lékaře

Hyacyst - leták pro pacienty

Hyacyst - návod k použití

Hyacyst - certifikát o CE označení

Hyacyst - logo

mainlogo.png